Dans Türleri

Düğün Dansı

Romantik ve Renkli Bir Düğün Dansına Hazır mısınız?
Müzikal tadında bir düğün töreni hayallerinizi süslüyorsa ve sevenlerinize hayatları boyunca unutamayacağı bir gösteri sunmak varsa aklınızda Dans Point ailesi sizi dansın büyülü dünyasına davet ediyor.

Müzikal Tadında Bir Düğüne Ne Dersiniz?
Unutamayacağınız o günde, romantik ya da renkli bir dansla konuklarınızı etkilemek istiyorsanız, kendinizi İstanbul’un en kaliteli ve tecrübeli okullarından Dans Point’in profesyonel dans eğitmenlerine bırakın.

Asaletin Dansı Vals

Düğün Dansı ValsDüğün dansı vals, tarihin asil havasını düğün gecenize taşıyor ve sizi adeta bir masal kahramanına dönüştürüyor. Figürlerindeki zariflik ve müziğindeki yumuşaklık valsi en uygun düğün danslarından biri yapmaya yetiyor. Ayrıca performans sırasında çiftlerin beden teması birbirlerine güven vermelerini sağlıyor ve farklı bir dilden konuşmalarına yardımcı oluyor.

Vals dansının temelinde çiftlerin hissettiği duygular vardır. Ve hissedilen tüm duyguların bakışlara yansıması istenir. Kadınların zarafeti ve erkeklerin kibar hareketleri bu tarz için esastır. Müziğin güçlülüğü ise performansınızı bir adım öteye taşımaya hazırdır.

Neden Seçilmeli?

Düğün töreninizde kendinizi bir masal prensesi gibi hissetmek isteyenlerdenseniz şayet dans seçimi konusunda fazla araştırma yapmanıza gerek yoktur. Zira bu dans sizin için biçilmiş kaftandır. Zarif figürlerin ve aşk dolu bakışların bir araya geldiği bu tür, baloları kıskandıracak kadar iddialıdır.

Neden Vals Düğün Dansı:

  • Romantik çiftlerin dansıdır, her adımda karakterinizi yansıtmanızı sağlar.
  • Zarif ve kibar hareketler kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.
  • Kolay öğrenilir bu sebeple vals kursu 4 ya da 5 dersten oluşur.
  • Beden yakınlığının esas olması çiftlerin kendini güvende hissettirir.
  • Görkemli elbiseler valsin temelini oluşturur. Kabarık gelinliklerden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Nasıl Yapılmalı?

Valsin genel hareketleri oldukça basittir ve temel prensiplere dayanır. Bu sebeple öğrenmesi oldukça kolaydır. Çiftler bu dansı icra ederken tereddüt etmeyecekleri gibi beden temasından dolayı kendilerini güvende hissedeceklerdir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Viyana ve Modern olmak üzere iki tip vals türü vardır. Modern vals diğerine göre çok daha yavaştır ve figürler belli bir bölgede gerçekleşir. Viyana ise daha hızlı bir müzik eşliğinde gerçekleşir. Çiftler kendi etrafında dönerlerken tüm salonun alanını kullanırlar.
  • Yaklaşık 400 yıl önce doğmuş bir dans olması nedeniyle çiftler kendilerini geçmişe doğru bir yolculuğa çıktığını hissetmelidir. Tüm duruş ve bakışmalar eskiden izler taşımalıdır.
  • Çiftler birbirlerine sıkıca tutunmalı ve güvendiklerini izleyenlere hissettirmelidir. Bir nokta çevresinde dönerken bu temas asla kesilmemelidir.
  • Duruş pozisyonu diğer dans türlerine göre çok daha dik ve abartılıdır. Bu da çiftlerin asil görünmelerini sağlar. Bu sebeple bu duruştan asla vazgeçilmemelidir.

Düğün dans kursu size adımlar ve koreografiyi öğretirken doğru duruş teknikleri hakkında da bilgi verecektir. Ayrıca ders saatleri çiftlerin belirlediği günlere göre ayarlanacaktır.

 

instagram

SSS

Eşimi Nasıl İkna Edebilirim?
Düğününde muhteşem bir dansa imza etmek isteyen bayanlar, dans konusunda önyargılı olan eşlerine...

Düğün Dansı Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?
Düğün dansınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör müziğin ritmine kendinizi...

Dans Derslerine Başlamak İçin En Uygun Zaman Nedir
Düğün organizasyonu keyifli olduğu kadar yorucu ve stresli ve yoğun bir süreçtir. Bu kadar hazırlığın ardından sevenlerinize unutulmaz...

Foto Galeri

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Düğün Dansı Hareketleri

Düğün Dansı

Düğün Dansı Kursu Düğün Dansı Kursları