Dans Türleri

Düğün Dansı

Romantik ve Renkli Bir Düğün Dansına Hazır mısınız?
Müzikal tadında bir düğün töreni hayallerinizi süslüyorsa ve sevenlerinize hayatları boyunca unutamayacağı bir gösteri sunmak varsa aklınızda Dans Point ailesi sizi dansın büyülü dünyasına davet ediyor.

Müzikal Tadında Bir Düğüne Ne Dersiniz?
Unutamayacağınız o günde, romantik ya da renkli bir dansla konuklarınızı etkilemek istiyorsanız, kendinizi İstanbul’un en kaliteli ve tecrübeli okullarından Dans Point’in profesyonel dans eğitmenlerine bırakın.

Tutku ve Aşk Tangoda Buluşuyor

Düğün Dansı TangoDüğün dansı tango, çiftlerin aşkını, tutkusunu ve şehvetini tek bir dansta buluşturuyor, tüm figürlerde birbirilerine karşı hissettiklerini anlatmalarına yardımcı oluyor. Arjantin’de doğan ve tüm dünyayı etkisi altına alan bu dans, düğün pistlerinde de yerini alıyor. Öyle ki etkili bakışlar ve benzersiz figürler gelin ve damada oldukça yakışıyor.

Tangonun müziklerinde dramatik bir hava vardır her zaman… Bu müzik dansın etkisini güçlendirirken izleyenleri de kısa süre içerisinde etkisi altına alır. Bu bile düğün dansı olarak tangoyu seçmek için yeterli bir sebeptir.

Neden Seçilmeli?

Tango ilk etapta kolay gibi görünse de belli figürleri çiftleri zorlamaktadır. Ancak öğrendikçe ve tecrübe kazandıkça bu danstan vazgeçmek oldukça zordur. Tangoyu seçmek için pek çok neden bulabilirsiniz. Örneğin; müzik seçerken eşinizle keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Ayrıca adımların ve bakışların etkisi ile kendinizi müziğin havasına kaptırmanız mümkündür.

Neden Düğün Dansı Tango

  • Farklı ve iddialı bir çift olduğunuzu göstermek isteyenlerdenseniz tango sizin dansınızdır.
  • Düğün törenine en çok yakışan türlerden biridir ve izleyenleri kısa sürede etkiniz altına alırsınız.
  • Bugüne kadar tangoya özel bir ilginiz varsa düğün töreni en ideal zamandır.
  • Dansınızı tangonun popüler aksesuarlarıyla süslemenizi sağlar.
  • Eğitimler bu dansı çabuk öğrenmenizi ve dilediğiniz gibi bir performans sergilemenizi sağlar.
  • Beden dilinizi kullanmayı öğrenmenizi ve eşinizle farklı bir uyum yakalamanıza yardımcı olur.

Nasıl Yapılmalı?

Tango temel prensiplere dayan bir dans türü olduğu kadar doğaçlamaya da uygundur. Temel hareketleri öğrenerek daha rahat hareket edebilir ve müziği farklı figürlerle yorumlayabilirsiniz. Asi ve hırçın bir dans türüdür aynı zamanda… Bu sebeple çiftler dansın tüm bu duygularını bakışlarında vermelidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Tango; salon, milonguero ve show olmak üzere 3 farklı tarza sahiptir. Tutuşların çok daha rahat ve yakın temasın ağırlıkta olduğu Salon tarzı düğün töreni için ideal bir seçim olacaktır. Ayrıca bu tarzda adım, figür ve dönüşler fazladır ve gösterinizi renklendirecektir.
  • Düğün dans kursları çiftleri zorlamamak adında hız ve çeviklik gerektirmeyen figürlere ağırlık vermektedir.
  • Bacak hareketleri bu dansın temelini oluşturur. Bu sebeple bacak hareketlerine ağırlık vermeli ve profesyonellerin adımları takip edilmelidir.
  • Jest ve mimikleri doğru şekilde icra edebilmek için çalışmalar yapılmalı ve çiftler bu hareketleri birbirlerine bakarak tekrar etmelidir.
 

instagram

SSS

Eşimi Nasıl İkna Edebilirim?
Düğününde muhteşem bir dansa imza etmek isteyen bayanlar, dans konusunda önyargılı olan eşlerine...

Düğün Dansı Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?
Düğün dansınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör müziğin ritmine kendinizi...

Dans Derslerine Başlamak İçin En Uygun Zaman Nedir
Düğün organizasyonu keyifli olduğu kadar yorucu ve stresli ve yoğun bir süreçtir. Bu kadar hazırlığın ardından sevenlerinize unutulmaz...

Foto Galeri

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Düğün Dansı Hareketleri

Düğün Dansı

Düğün Dansı Kursu Düğün Dansı Kursları