Dans Türleri

Düğün Dansı

Romantik ve Renkli Bir Düğün Dansına Hazır mısınız?
Müzikal tadında bir düğün töreni hayallerinizi süslüyorsa ve sevenlerinize hayatları boyunca unutamayacağı bir gösteri sunmak varsa aklınızda Dans Point ailesi sizi dansın büyülü dünyasına davet ediyor.

Müzikal Tadında Bir Düğüne Ne Dersiniz?
Unutamayacağınız o günde, romantik ya da renkli bir dansla konuklarınızı etkilemek istiyorsanız, kendinizi İstanbul’un en kaliteli ve tecrübeli okullarından Dans Point’in profesyonel dans eğitmenlerine bırakın.

Hareketli ve Şehvetli Salsa

Düğün Dansı SalsaDüğün dansı salsa, kıpır kıpır çiftlerin tarzıdır. Müziğindeki hareketlilik, kostümlerindeki canlılık ve figürlerindeki şehvet onu dünya çapında bir şöhrete ulaştırmış kısa süre içerisinde de düğün törenlerine taşımıştır.

Töreninizde benzersiz bir koreografiye imza atmak ve misafirlerinizi büyülemek istiyorsanız düğün dans kursu bu noktada devreye giriyor ve hızlandırılmış eğitimle sizi özel bir gösteriye hazırlıyor. Müzik seçiminden figürlere kadar tüm detaylarla ilgilenen eğitmenler ayrıca ilişkinizin tarzını da doğru bir şekilde ortaya koyacaktır.  

Neden Seçilmeli?

Salsa çiftlerin kolayca öğrenebileceği bir dans türüdür. Çiftler prova sırasında figür ve adımları kolayca kavrar ve koreografiyi de rahatlıkla gerçekleştirir. Ayrıca romantik danslardan sıkıldıysanız ve farklılık arıyorsanız Salsa sizin için ideal bir türdür. Duygusal ritimleri bir kenara bırakıp kendinizi Afrika’nın hareketli ritimlerine kaptırmak için birkaç neden…

Neden Salsa Düğün Dansı:

  • Düğünüzde farklılık yaratmak için idealdir. Ayrıca eğlenceli bir çift olduğunuzu göstermenizi sağlar.
  • Hareketli ritimler vücudunuzun kıvraklaşmasını sağlar.
  • Öğrenilmesi kolay bir dans türü olduğu için çiftler zorlanmaz.
  • Size özel bir koreografi hazırlanması kendinizi özel hissettirir.

Nasıl Yapılmalı?

Salsa belli bir disiplinden ziyade doğaçlamaya dayanır bu sayede de çiftler rahatlıkla öğrenebiliyor. Salsa’nın en önemli özelliği ise ilk dans için değil tüm gece boyunca çeşitli koreografilerle eğlenmenize yardımcı oluyor. Öğrenme süresi, metotları ve yapılış şekli ise çiftlerin gözünü korkutmayacak kadar iddialıdır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Salsa kıvrak ve hareketli ritimlerden oluşur. Bu sebeple ilk olarak temel duruşlar öğretilir ve sonra bu figürlerin hepsi koreografiye bağlanır.
  • Dar alanlarda yapılabildiği için çok büyük bir sahneye ihtiyacınız olmayacaktır.
  • Hızlandırılmış eğitim programlarında çizgi takibi, serbest line ve adım farklılıkları ilk olarak gösterilir.
  • Çiftler 5 – 6 derste hızlandırılmış bir eğitim alırken, dileyenler 2 – 3 ay boyunca daha yoğun dersler görebilir.

Düğün dans kursu size adımlar ve koreografiyi öğretirken doğru duruş teknikleri hakkında da bilgi vermeyi ihmal etmiyor. Meraklılara son bir not: Ders saatleri çiftlerin belirlediği günlere göre ayarlanacaktır.

 

instagram

SSS

Eşimi Nasıl İkna Edebilirim?
Düğününde muhteşem bir dansa imza etmek isteyen bayanlar, dans konusunda önyargılı olan eşlerine...

Düğün Dansı Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?
Düğün dansınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör müziğin ritmine kendinizi...

Dans Derslerine Başlamak İçin En Uygun Zaman Nedir
Düğün organizasyonu keyifli olduğu kadar yorucu ve stresli ve yoğun bir süreçtir. Bu kadar hazırlığın ardından sevenlerinize unutulmaz...

Foto Galeri

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Düğün Dansı Hareketleri

Düğün Dansı

Düğün Dansı Kursu Düğün Dansı Kursları