Dans Türleri

Düğün Dansı

Romantik ve Renkli Bir Düğün Dansına Hazır mısınız?
Müzikal tadında bir düğün töreni hayallerinizi süslüyorsa ve sevenlerinize hayatları boyunca unutamayacağı bir gösteri sunmak varsa aklınızda Dans Point ailesi sizi dansın büyülü dünyasına davet ediyor.

Müzikal Tadında Bir Düğüne Ne Dersiniz?
Unutamayacağınız o günde, romantik ya da renkli bir dansla konuklarınızı etkilemek istiyorsanız, kendinizi İstanbul’un en kaliteli ve tecrübeli okullarından Dans Point’in profesyonel dans eğitmenlerine bırakın.

Kalp Atışlarının Dansı Rumba

Düğün Dansı RumbaDüğün dansı rumba, kalp atışlarını andıran ritimleriyle ve ağır hareketleriyle tören heyecanını farklı bir boyuta taşıyor. Figürlerinin ayrı bir tecrübe gerektirmesi ise bu dansı diğerlerinden farklı kılıyor. “Zoru başaran çiftlerin dansı” olarak tanımlanır rumba ve en ideal koreografilere imza atılır.

Rumbanın vazgeçilmez müziği ise Joseito Fernandez’in ünlü parçası Guantanamera’dır. Müzik seçimi konusunda çiftlerin karşısına sayısız seçenek çıksa da bu şarkıda dans etmek ayrı bir ritüeldir. En güzeli ise İspanyol ve Afrika’nın hareketlerini yansıtmasıdır.

Neden Seçilmeli?

Düğün töreniniz için farklı bir atmosferse aradığınız rumbanın keyifli ritimleri size yardımcı olacaktır. Ayrıca herkes tarafından bilinen Guantanamera şarkısının gücünden faydalanmak çiftlerin dansını kuvvetlendirecektir. Bu dansta tüm dikkat kadınların üzerine yoğunlaşır. Sadece bu neden bile rumbayı seçmek için yeterlidir.

Düğün dansı salsayı seçmeniz için birkaç neden:

  • Düğünüzde farklılık yaratmak ve eğlenceli bir açılış yapmak için idealdir.
  • Hareketli ritimlerle konuklarınıza bir şov sunmak güzel bir deneyim olacaktır.
  • Öğrenilmesi kolay bir dans türü olduğu için çiftler zorlanmayacaktır.
  • Eğlenceli bir karaktere sahipseniz kendinizi doğru ifade etmenizi sağlayacaktır.
  • Size özel bir koreografi hazırlanması size özel hissettirecektir.

Nasıl Yapılmalı?

Rumba kalp atışlarını andıran ritimleri ve farklı figürleriyle ilk başta zor bir dans olarak tanımlanır. Ancak öğrendikçe ve pratik yaptıkça rahatlıkla uygulanabilmektedir. Düğün dans kursu eğitmenleri ders sırasında size hem figürleri öğretecek, hem özel bir koreografi hazırlayacak hem de performans sırasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacaktır. Düğün dans kursları eğitimleri sırasında çiftler önce hareketleri ve adımları öğrenir. Daha sonra kadınlar kalça hareketleri üzerinde yoğunlaşır. Erkeklerse beden dilini en etkin şekilde kullanmayı öğrenir. Pozisyon dansı olarak kabul edilmesi nedeniyle küçük alanlarda rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Çiftler birbirlerine yakın etkileşim halindedir ve hareketlerin temeli bu şekildedir. Teknik detaylarda bu tür için oldukça önemlidir. Denge, bilek, diz ve kalça koordinasyonun sağlanmasıyla ortaya çıkar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Tarihi 16’ncı yüzyıla dayanan bu dansı icra etmek için çiftlerin duruşu, bakışı ve adımları gerektiği gibi yapılmalıdır.
  • Rumba dansında bayan erkeği etkilemek ister. Bu sebeple kıvrak kalça hareketleri etkili şekilde yapılmalıdır.
  • Erkekler ise koruyucu özelliğini el ve kol hareketleriyle yansıtmalıdır.
  • Performans erkeğin reddedilmesiyle son bulmalıdır. Bu sebeple koreografi bu şekilde tamamlanmalıdır ve çiftler duruşlarında bu hissi vermelidir.
 

instagram

SSS

Eşimi Nasıl İkna Edebilirim?
Düğününde muhteşem bir dansa imza etmek isteyen bayanlar, dans konusunda önyargılı olan eşlerine...

Düğün Dansı Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?
Düğün dansınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör müziğin ritmine kendinizi...

Dans Derslerine Başlamak İçin En Uygun Zaman Nedir
Düğün organizasyonu keyifli olduğu kadar yorucu ve stresli ve yoğun bir süreçtir. Bu kadar hazırlığın ardından sevenlerinize unutulmaz...

Foto Galeri

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Düğün Dansı Hareketleri

Düğün Dansı

Düğün Dansı Kursu Düğün Dansı Kursları