Dans Türleri

Düğün Dansı

Romantik ve Renkli Bir Düğün Dansına Hazır mısınız?
Müzikal tadında bir düğün töreni hayallerinizi süslüyorsa ve sevenlerinize hayatları boyunca unutamayacağı bir gösteri sunmak varsa aklınızda Dans Point ailesi sizi dansın büyülü dünyasına davet ediyor.

Müzikal Tadında Bir Düğüne Ne Dersiniz?
Unutamayacağınız o günde, romantik ya da renkli bir dansla konuklarınızı etkilemek istiyorsanız, kendinizi İstanbul’un en kaliteli ve tecrübeli okullarından Dans Point’in profesyonel dans eğitmenlerine bırakın.

Latin Danslarının En Hareketlisi Bachata

Düğün Dansı BachataDüğün dansı bachata, Latin stilleri arasında en hareketli ve kıvrak olanıdır. Daha çok eğlenceli çiftler tarafından tercih ediliyor ve düğün törenine eğlenceli bir başlangıç yapılmasını sağlıyor. Dansın ruhunu anlamak ve bu ritimleri olması gerektiği gibi yapmak için doğduğu topraklara yani Dominik Cumhuriyeti’ne bakmak yeterlidir. Gitar melodileri ve benzersiz müzikleri ise o toprakların havasını düğün pistine taşıyacaktır.

Bachata dansının temelinde kıvraklık ve eğlence vardır. Bu duygular ise benzersiz bir ritimle ve güzel figürlerle bir araya gelmektedir. Bolero ve merengue dansının hareketlerini bünyesinde barındırması ise bu dansın güzelliğini farklı bir boyuta taşımaktadır.

Neden Seçilmeli?

Eğlenceli bir çift olduğunu herkese göstermek isteyenlerdenseniz bachata dansını rahatlıkla seçebilirsiniz. Bu dansı seçerek aynı zamanda eşinizle aranızdaki uyumu doğru bir şekilde yansıtabilirsiniz.

Bachatanın öne çıkan bir özelliği de müzik seçerken sayısız alternatifle karşılaşacak olmanızdır. Luis Guerra’dan Frank Reyes’e kadar pek çok ünlü müzisyene ait parçalar güzel bir koreografi hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

Neden Düğün Dansı Bachata:

  • Eğlenceli çiftler için ideal bir danstır, aralarındaki uyum izleyenlere doğru bir şekilde yansır.
  • Kıvrak hareketleri hem ders sırasında hem de performansta eğlenmenizi sağlar.
  • Çiftlerin birbirine en yakın olduğu dans türüdür. Bu da kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.
  • Dersler sırasında beden dilinizi kullanmayı öğrenir ve tüm yaşamınızda etkisi olur.
  • İlk dansınız bu sayede hem romantik hem eğlenceli olacaktır.

Nasıl Yapılmalı?

Bachata ritmik hareketle aşkı ve acıyı bir arada anlatır. Bu sebeple tüm bakışlar ve duruşlar doğru şekilde yansıtılmalıdır. Kadın ve erkek birbirine adeta düğümlenirken tüm duygular bakışlar verilir. Figürler zaman zaman yavaşlar, bazen de hızlanır. Bu tezatlık ise performansın geneli etkiler ve izleyenlerin dikkatinin dağılmamasını sağlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

  • Temel hareketleri diğer Latin danslarına benzemesine rağmen kalça ve bel figürleri ile diğerlerinden ayrılır. Bu sebeple kalça hareketlerine dikkat edilmelidir.
  • Duygu aktarımı ve aşk temel öğedir. Bu sebeple bakışlarda bu etki mutlaka verilmelidir.
  • Çiftlerin yakın temasta bulunduğu hareketlere önem verilmeli ve aşk duygusu tavırlara yansımalıdır.
 

instagram

SSS

Eşimi Nasıl İkna Edebilirim?
Düğününde muhteşem bir dansa imza etmek isteyen bayanlar, dans konusunda önyargılı olan eşlerine...

Düğün Dansı Seçiminiz Nasıl Olmalıdır?
Düğün dansınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör müziğin ritmine kendinizi...

Dans Derslerine Başlamak İçin En Uygun Zaman Nedir
Düğün organizasyonu keyifli olduğu kadar yorucu ve stresli ve yoğun bir süreçtir. Bu kadar hazırlığın ardından sevenlerinize unutulmaz...

Foto Galeri

Düğün Dansı

Düğün Dansı

Düğün Dansı Hareketleri

Düğün Dansı

Düğün Dansı Kursu Düğün Dansı Kursları